CHP hızla yerel seçime hazırlanıyor: Halkımızın yaşam alanını genişletmek için…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP’nin 31 Mart 2024 yerel seçimleri için Şanlıurfa’da başlattığı bölge yerel yönetimler toplantıları çerçevesinde CHP Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısı’nda konuştu. Akın, “Belediyeleri elde etmek için değil hak etmek için geliyoruz” dedi.

Akın, CHP’li belediyelerin yönetimindeki şehirlerin özgürlüğün ve hoşgörünün simgesi olduğunu vurgulayarak, “Birlikte daha fazla çalışacağız. Yerel yönetimlerde belediye sayımızı artırmak için çaba göstereceğiz. Belediyeleri ele geçirmek amacıyla değil, onları daha iyi bir hale getirmek için buradayız. Kimsesizlerin yanında olmak, mağdurlara destek olmak, garibanların yanında olmak için buradayız. Halkımızın yaşam alanlarını genişletmek için çaba harcayacağız” şeklinde konuştu.

Ayrıca, Akın iktidar belediyelerini eleştirerek, CHP’li belediyelerin sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetler sunup şeffaflıkla ön plana çıktığını ifade etti. Saray belediyeciliği olarak nitelendirdiği yaklaşımda ise rant odaklı bir yönetim olduğunu söyledi. CHP’li belediyelerde ihalelerin herkese açık ve şeffaf bir şekilde yapıldığını belirtirken, saray belediyeciliğinde ihalelerin kapalı kapılar ardında kamuoyundan gizlendiğine dikkat çekti. Ayrıca, saray belediyeciliğinin halka hesap verme sorumluluğu taşımadığını, bunun yerine saraya hesap verme eğiliminde olduğunu eleştirdi.